Охоронна діяльність в Україні підлягає ліцензуванню, а штат охоронної компанії мають складати кваліфіковані співробітники. Щоб отримати офіційний статус тілоохоронця та виконувати свої обов'язки на правових засадах, необхідно пройти відповідну підготовку, сертифікацію та мати свідоцтво. До пандемії майбутні фахівці навчалися у групах, зараз маємо тенденцію до уникання групових зібрань та переведення більшості освітніх програм в онлайн. Однак потреба у кваліфікованих та сертифікованих тілоохоронцях залишилася. Карантин не зменшує попит на бодігардів. Компанія “АСУР” та Науково-дослідний інститут естремології пропонують унікальний сучасний освітній проект, призначений для тілоохоронців, котрі вирішили стати професіоналами у своїй справі.
“Для тілоохоронця дуже важливо бути у відповідному правовому статусі”
О.Четверіков
Щоб підтвердити доцільність своїх дій задля безпеки клієнта та у повній мірі нести відповідальність, для тілоохоронця дуже важливо бути у відповідному правовому статусі, пояснює Олександр Четверіков. Ми враховуємо зміни, котрі внесла в наше життя пандемія, та пропонуємо здобути професію тілоохоронця дистанційно і отримати свідоцтво. Теоретичні знання, необхідні для виконання обов'язків тілоохоронця, ми даємо на онлайн-заняттях. Це специфічна інформація, яку не знайдеш у підручниках та на просторах інтернету, оскільки ці знання є результатом багаторічної роботи за фахом та підготовки не одного покоління спеціалістів.
Особистий тілоохоронець, це компетентний спеціаліст з навиками аналітика, бійця та психолога, котрий захищає свого клієнта від викрадення, нападу, пограбування і навіть від втрати конфіденційної інформації. Отже не лише фізична підготовка має значення у цій професії.
Потрібні аналітичні здібності та фундамент з теоретичних знань за фахом:
- теорія забезпечення безпеки суб'єкта, що охороняється;
- бойова психологія;
- діловий етикет;
- основи розуміння мови тіла;
- конфліктологія;
- надання першої медичної допомоги;
- юридична підготовка.
Практика в онлайні
Ми практики, а не теоретики, стверджує Олександр Четверіков, у цьому наша сила та перевага. Саме тому ми вирішили на практиці організувати онлайн-курси тілоохоронців. Ми максимально раціонально розподілили навчальний час на “очний” та дистанційний. Фізична присутність передбачається лише на ситуаційних тактичних тренінгах з використанням страйкбольної зброї та навчальних імітаційних засобів. Ця частина курсу триває три дні. Необхідні теоретичні знання ми подаємо у форматі онлайн-лекцій, частину практичних занять пропонуємо виконувати за місцем роботи чи в обстановці реального повсякденного життя. Результати виконання практичних завдань курсант подає у спеціальному звіті, який ретельно аналізується в діалозі з викладачами курсу”.
Тілоохоронець, це специфічна професія, котра вимагає високого рівня розвитку особистості. Елементи дистанційного навчання та самостійна робота у вигляді практичних занять допомагають зосередитись на формуванні таких необхідних професійних навичок, як відповідальність, дисциплінованість та самоорганізованість.
Онлайн-освіта сучасна та цікава модель навчання, якою скористалися вже сотні тисяч людей у світі. Цей метод в руках фахівців стає високоефективним альтернативним засобом навчання та має ряд переваг.
Переваги онлайн-курсів тілоохоронців
- можливість зручно поєднувати роботу та навчання;
- не треба витрачатися на дорогу та проживання в іншому місті;
- мінімізація перебування у групі людей;
- здобуття правового статусу тілоохоронця.